Джейлън Брънсън отбелязва 41 точки, за да изведе Никс до победа със 113-109 над Уизърдс
AP News | 2024-01-19 | 05:24:34

НЮ ЙОРК (АП) — Джейлън Брънсън има 41 точки, осем борби и осем асистенции, извеждайки Ню Йорк Никс до 113 -109 победа над Вашингтон Уизардс в четвъртък вечер.

Брунсън вкара 18 от 21-те точки на Никс по време на дългата част от четвъртата четвърт, помагайки им да прокарат преднина от една точка до 105-97 при оставащи 1:26. Той завърши 14 за 27 от полето и вкара поне 30 за втора поредна вечер, след като пропусна два мача заради натъртване на левия прасец.

Джулиус Рандъл добави 21 точки за Никс, докато Донте ДиВинченцо и О.Г. Всеки от Anunoby имаше по 19. Knicks се подобриха до 8-2, откакто Anunoby се присъедини към състава на 1 януари, след като беше придобит от Торонто.

Никс ​​приемат Раптърс в първата среща между отборите след обмена в събота, когато Ар Джей Барет и Имануел Куикли се завръщат в Медисън Скуеър Гардън.

Джордан Пул вкара 24 точки за Уизардс, докато Марвин Багли III имаше 20 точки и 11 борби в първия си старт за Уизардс. Дени Авдия и Кайл Кузма отбелязаха по 15 точки.

Тъй като центърът Даниел Гафърд излезе със сътресение, Багли се премести направо в състава в първата си поява за Уизардс от сделката миналата седмица, при която Вашингтон придоби също Исая Ливърс и няколко бъдещи избраника за втори кръг за Данило Галинари и Майк Мускала .

Никс ​​играха без ключовата резерва Джош Харт поради болки в коляното. Треньорът Том Тибодо дори опита Еван Фурние, извън ротацията през по-голямата част от миналата година, през първата четвърт - той пропусна и четирите изстрела - но пусна всичките си титуляри поне 38 минути след победата над Хюстън в сряда.

Брунсън се увери, че са достатъчно добри, за да спечелят мач, в който Никс водеха само с 84-83 при оставащи 7:50 и никога не водеха с повече от 10.

Рандъл вкара 12 точки през първата четвърт, но Уошингтън завърши периода със серия от 12-2, за да го изравни на 22, въпреки че пропусна всичките осем опита за 3 точки. Имаше шест промени в преднината и пет равенства във втория, като кошът на Брънсън за 31 секунди до края даде предимство на Никс с 46-45.

Уизардс: Домакин на Сан Антонио в събота вечер.

Никс: Домакин на Торонто в събота вечер.